Facebook Pixel
Dijital Pazarlama

Bing AI

Bing Al nedir, Bing ChatGPT nasıl çalışır soruları, son dönemlerde pek çok kişi tarafından merak konusudur. Günümüzde yapay zeka kullanımı giderek hız kazanmakla birlikte, hayatımıza etkileri de artmaktadır.

Yapay zeka ile ilgili son gelişmelerden birisi de Microsoft’un sunmuş olduğu ve GPT dil modelini kapsayan Bing ChatGPT hizmetidir. Bing ChatGPT hizmeti sayesinde, Al dünyası içerisinde yeni bir araç modelinin daha eklendiğini söylemek mümkündür.

Bing ChatGPT aracı sayesinde, sohbet deneyimlerini kişiselleştirebilme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bing yapay zeka ve ChatGPT hakkında tüm merak edilenler için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Google SEO Hakkında Kapsamlı Bilgi İçin Ziyaret Et: https://www.fahridemir.com/seo-nedir/

Bing AI Nedir?

Bing Al, son dönemlerin en popüler yapay zeka türlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft’un geliştirmiş olduğu Bing Al yapay zeka, kendine özgü özellikleri ve detayları ile dikkatleri üzerinde toplamayı da başarmıştır. Bing Al’a herhangi bir konu ile ilgili soru sorduğunuz zaman, anında yanıt alabilirsiniz.

İnsanlarla sohbet edebilme özelliği sayesinde dikkat çekmektedir. Sorulan soruyu anlamak için yapay zeka algoritmasını kullanan Bing Al, insansı bir şekilde yanıt vermeye çalışmaktadır.

Geliştirildiği teknolojisi sayesinde, insansı cevap vermesi mümkün olabilmektedir. Bing Al yapay zekaya “Bugün günlerden ne?” diye çok basit ve günlük bir soru yöneltebilirsiniz. Bing Al size yanıt olarak; “Bugün pazartesi yani haftanın ilk günü” şeklinde bir yanıt verebilir.

Bing Al’ın bu aşamada tıpkı bir insan gibi cevap veriyor olmasına dikkat çekilmektedir. Sorulan soruya en güvenilir ve doğru yanıtı bulabilmek için, internette hızlı bir şekilde arama yapabilir.

Arama sırasında analiz yaptığı için, insanların diline en yakın şekilde bilgileri basit cümlelere indirgeyebilir. İnsanların daha kolay bir şekilde anlayabileceği yanıtlar sunar. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, Bing Yapay Zeka sisteminin oldukça zeki olduğunu söyleyebiliriz.

Bing AI Nedir

Bing ChatGPT Nasıl Çalışır?

Bing ChatGPT, 7 Şubat 2023 tarihinde Microsoft tarafından, kullanıcılarına bir demo şeklinde sunulmuştur. 4 Mayıs 2023 tarihinde de Bing tarayıcısını kullanan kullanıcılar, oturum açtıklarında Chat alanında Bing ChatGPT’i kullanabilmeye başladılar.

Uygulama içerisinde bulunan Chat kısmının sağ üst köşesinde yer alan oturum açma bölümüne tıklayarak, Bing ChatGPT’e hızlıca giriş yapılabilmektedir. Giriş yaptıktan sonra, hangi konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, Bing ChatGPT’e yazabilir ve yanıtları alabilirsiniz.

Bing AI Chat’in Avantajları Nelerdir?

Bing Al Chat, kullanıcılarına pek çok açıdan ayrıcalık sunan bir yapay zeka sistemidir. Chat GPT kullanıcıları erişmek istedikleri bilgilere oldukça hızlı ve güvenilir şekilde sahip olabilirler.

Üstelik kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak kişiselleştirebilme imkanı da sunar. Bing Al Chat kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Hızlı ve Pratik Bilgi Erişimi: Bing ChatGPT’e yönelttiğiniz sorular, yapay zeka algoritması tarafından hızlı bir şekilde taranarak, araştırılır. Kullanıcılara en hızlı olacak şekilde yanıtlar gelir.

Arama motorlarında vakit kaybederek, aradığınız bilgilere erişmek zorunda kalmazsınız. Sadece tek bir soru yönelterek, Bing Yapay Zeka sisteminden hızlıca yanıtları alabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Cevaplar: Chat GPT sadece hızlı ve pratik şekilde yanıt vermekle kalmaz. Kullanıcılarına vermiş olduğu cevapları yine kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kişiselleştirebilmektedir.

Örneğin; Bing Yapay Zeka kullanarak, en yakın restoran için bir soru yöneltebilirsiniz. Chat GPT ise; sizlere vereceği yanıtı seçerken, bulunduğunuz konumunuz ile birlikte restoran için tercihlerinizi de göz önünde bulundurabilmektedir.

Yardımcı ve Pratik Çözümler: Bing ChatGPT, kullanıcılarına günlük işlerinde de oldukça yardımcı olmaktadır. Özellikle bilet alma, alışveriş listesi oluşturma, günlük rutin işleri düzenleme ve randevu programı hazırlama gibi işlerde kullanıcılarına yardımcı olur.

Günlük program ve aktiviteleri düzenlemede destek olduğu için, kullanıcılarına zaman açısından büyük bir tasarruf sunar.

Çok Yönlü ve Eğlenceli Kullanım: Bing ChatGPT sadece faydalı ve öğretici bilgiler vermekle kalmaz. Dilediğiniz zaman, yapay zeka ile eğlenceli sohbetlere de katılabilirsiniz.

İnsansı verdiği cevaplar ve kişiselleştirilmiş yanıtları sayesinde, sizinle sohbet edebilir ve espriler yapabilir. İş yaşantınızdan eğitim hayatınıza kadar dilediğiniz alan ile ilgili Bing Yapay Zeka ile sohbet edebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Sürekli Gelişim: Chat GPT, yapay zeka sistemi olduğu için sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Bu sayede kullanıcılarına her zaman daha yararlı ve kişileştirilmiş yanıtlar verebilmektedir.

Kendini sürekli geliştirdiği için, kullanıcılarını tatmin edici cevapları verecek potansiyele sahiptir.

Bing AI Chat’in Avantajları Nelerdir

Bing ChatGPT’ nin Sınırlılıkları

Bing ChatGPT, kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetler ve yanıtları ile oldukça zeki bir yapay zeka sistemidir. Ancak her ne kadar zekası ile popüler olmuş olsa da yine de bazı sınırları olduğunu bilmek gerekmektedir. Bing ChatGPT yapay zeka sisteminin sınırlılıkları şu şekilde sıralanabilir:

 • Bing Yapay Zeka sadece internette yer alan verileri tarar ve en uygun yanıtı sunar. Bunun için bilgileri sınırlıdır. Yani internette yer alan bilgiler dışında herhangi bir bilgiyi tarayamaz ve oluşturamaz.
 • İnternette yer alan tüm bilgiler bilindiği üzere doğru olmayabiliyor. Bunun için Chat GPT de bazen yanlış bilgiler verebilmektedir. Çünkü ilgili konu ile ilgili internette yer alan yanıtların doğru veya yanlış olduğunu bilemez. Sadece bilgileri tarar ve kullanır.
 • Yeni bir şey öğrenemediği gibi kendi fikrini de üretemez. Bunun için sadece internette ona verilen bilgileri kullanabilmektedir. İnternet dünyası içerisinde bazı konular ile ilgili sınırlı bilgiler bulunabilir. Bunun için sınırlı bilgilerin bulunduğu konularda Bing Yapay Zeka da sınırlı yanıtlar verecektir.
 • Yaratıcılık, fikir üretme, sezgi veya duygu gibi insani özellikler taşımaz. Her ne kadar Bing Yapay Zeka insansı bir şekilde sohbet edebiliyor olsa da sadece verilen bilgileri kullandığını unutmamakta yarar olacaktır.
 • Chat GPT sadece sanal dünya içerisinde var olabilen bir yapay zeka sistemidir. Bing Yapay Zeka, fiziksel dünyada yer alamadığı gibi etkileşime de geçemez.

Bing ChatGPT, gerçek dünyada yer alan ve komutları yerine getiren bir robot değildir. Ona sadece sanal dünya içerisinde soru sorabilir ve sizin için en doğru yanıtı vermesini isteyebilirsiniz. Her ne kadar akıllı ve çok zeki bir yapay zeka olarak biliniyor olsa da hayal gücü de bulunmamaktadır.

Hayali herhangi bir olayı sorduğunuzda ya da internette yer almayan herhangi bir konu hakkında soru yönelttiğinizde yanıt alamazsınız. Bing Yapay Zeka kullanırken, sistemin sınırlılıklarının da göz önünde bulundurulmasında yarar olacaktır.

Google ADS hizmeti almak ve bir profesyonele danışmak için ziyaret et: https://www.fahridemir.com/adwords-uzmani/

Bing ChatGPT Kullanım Alanları

Bing ChatGPT, günlük yaşantı içerisinde pek çok alanda kullanılabilir. Eğitim, iş yaşantısı ve günlük işleriniz için Bing Yapay Zeka sistemini kullanabilirsiniz. Bing ChatGPT kullanım alanları aşağıdaki gibi sınıflandırabilir:

Eğitim

Bing ChatGPT, en çok öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Dersler ile ilgili sorulan sorulara daha hızlı bir şekilde yanıt bulmak için, Bing Yapay Zeka sistemi oldukça yararlı olabilmektedir. Özellikle matematik ve geometri sorularının çözülmesinde yardımcı olmaktadır.

Her eğitim seviyesine uygun içerik üretebildiği için, liseden üniversiteye kadar tüm öğrenciler Bing ChatGPT’ ten yararlanabilmektedir. Kişiye özgü konu tekrarların yapılmasını desteklerken, seviyeye özel testlerin sunulmasını sağlar. Chat GPT sayesinde, öğrencilerin ders çalışmaya teşvik edilmesi sağlanır.

Eğitim amaçlı olarak sadece öğrenciler tarafından kullanılmaz. Proje geliştirmek veya araştırma yapmak için de yapay zeka kullanılarak, kaynak taramasının daha hızlı bir şekilde yapılması sağlanır.

İş Hayatı

Bing Yapay Zeka, muhteşem bir iş asistanı olabilir. Özellikle veri analizlerinde, rapor yazarken veya sunum hazırlarken, Chat GPT yapay zekayı kullanabilirsiniz.

Toplantıda aldığınız raporları ve notları sizin yerinize kaleme alabilir ve eşsiz fikirler üretmenizi destekler. İş organizasyonları ve planlamalarında sizlere yardımcı olabilir. Müşterilerin yöneltmiş olduğu soruları yanıtlayabilir.

Yazım ve Dil

Bing ChatGPT, dilbilgisi kontrolü yapma ve kompozisyon yazmada da oldukça verimli bir şekilde kullanılabilir. Yazdığınız yazının dilbilgisi kontrolünü yaparak, dili daha doğru bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

Kompozisyon yazarken yardımcı olduğu için, kelime dağarcığınızın gelişmesini de sağlar. Yeni deyimler, alternatif kelimeler öğrenebilirsiniz. Özellikle yabancı dil öğrenme sürecinde iseniz, Bing Yapay Zeka sizler için eşsiz bir yardımcı olabilir.

Kelime hazinenizi geliştirebilir ve öğrendiğiniz dilin dilbilgisi kuralları ile ilgili önemli bilgileri sunabilir. Paragraf veya metin yazma gibi alıştırmalar yapmanızı sağlayarak, dil ile ilgili pratik yapmanızı destekler.

Seyahat Planlama

Tatil planınızı yaparken konaklama alternatifleri, ulaşım seçenekleri ve gezilecek yerleri daha hızlı bir şekilde araştırmak için, Bing Yapay Zeka sisteminden yardım alabilirsiniz. Sizin için en doğru seyahat rotasını belirleyebilir. Ayrıca gitmek istediğiniz şehir veya ülke için hızlı bir şekilde araştırma da yapacaktır.

Gideceğiniz yerin kültürü ve tarihi hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz. Gideceğiniz yerdeki tarihi ve doğal güzellikleri araştırarak, gezilecek yerleri de sizlere sunabilir. Müzeler, turistik yerler, restoranlar ve çeşitli etkinlikleri araştırarak sizlere önerilerde bulunabilir.

Uçak, araba veya otobüs gibi çeşitli ulaşım alternatiflerini de karşılaştırarak, sizin için en uygun seçeneği değerlendirir. Bütçenize en uygun konaklama yerlerini sunduğu için, tatil planını daha etkili ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İletişim

Chat GPT, sohbet edebilme yeteneğine sahiptir. Dilediğiniz zaman ve istediğiniz konu ile ilgili Bing Yapay Zeka ile sohbet edebilme şansını kullanabilirsiniz. İstediğiniz soruları yöneltebilir ve anında insansı yanıtlar alabilirsiniz.

Özellikle yapay zeka sistemi ile sohbet etmek isteyenler için eşsiz bir seçimdir. Farklı bakış açılarını değerlendirmek veya objektif bir yanıt almak istediğiniz herhangi bir konu ile ilgili Bing Yapay Zeka ile konuşabilirsiniz. İletişim ve yazışma konusunda sizlere hızlı bir şekilde geri bildirimde bulunacaktır.

 Yaratıcılık

Bing ChatGPT, şiir, hikaye ve roman yazabilir. Kendi fikirleriniz ile yapay zekanın gücünü birleştirerek, muhteşem ve özgün içerikler oluşturabilirsiniz. Özellikle SEO uyumlu içerik oluşturma konusunda, Bing ChatGPT’te profesyonel destek alabilirsiniz.

Senaryo, şiir veya öykü oluştururken daha hızlı bir şekilde içerik üretmenizi sağlar. Müzik, resim ve diğer sanat dalları ile ilgili de sizlere ilham verici fikirler ve öneriler sunabilir.

Bing Yapay Zeka sistemi, yukarıda sıralamış olduğumuz alanlar dışında daha pek çok konu ile ilgili sizlere yardımcı olabilir. Günlük işlerinizde, eğitim ve iş yaşantınız ile uzmanlık alanızda dilediğiniz zaman Chat GPT sistemini kullanabilir ve destek alabilirsiniz.

Bing ChatGPT Kullanım Alanları

Bing ChatGPT Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bing ChatGPT, kullanıcıların işlerini kolaylaştırmada oldukça etkilidir. Ancak yapay zeka sistemini kullanırken, onun hakkında bazı bilgileri bilmenizde yarar olacaktır. Bing ChatGPT kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için listeledik:

 • Oldukça zeki bir yapay zeka sistemi olan Chat GPT, her zaman doğru bilgileri sunmaz. İnternette bulunan bazı yanlış bilgileri de kullanıcılara yanıt olarak verebilmektedir. Bunun için yapay zekanın sizlere vermiş olduğu her bilgiyi doğru olarak kabul etmemelisiniz. İfadelerin doğru olup olmadığını kontrol etmenizde fayda olacaktır.
 • Bing Yapay Zeka sistemi, genel olarak pek çok konu ile ilgili bilgiye sahiptir. Ancak sorduğunuz sorunu ile ilgili emin değilse bunu da sizlere belirtebilmektedir. Zeki ve pek çok konuda bilgisi olsa da yapay zekanın her şeyi bildiğini söylemek mümkün değildir. Her matematik sorusunu çözemeyeceği gibi, bazı konularda da sınırlı ve yetersiz bilgilere sahiptir.
 • Bing ChatGPT, kötü ve kaba davranışlara izin vermemektedir. Kötü sözler veya kaba cümlelere kesinlikle yanıt vermediği gibi, bu tarz cümleleri de onaylamamaktadır.
 • Öneriye ihtiyaç duyduğunuz bazı konularda Chat GPT sizlere yasal olmayan önerilerde de bulunabilir. Bunun için yapay zekanın her önerdiği şeyi doğru kabul etmemekte fayda olacaktır. Size verilen öneri veya tavsiyeler mutlaka kontrol etmeli ve sizin için en doğru olan seçeneği tercih etmelisiniz.
 • Chat GPT oldukça hızlı ve seri bir şekilde yanıt verebilmektedir. Ancak bir konu ile ilgili bilgi araştırıyor iseniz, size hızlıca verilen yanıtları mutlaka kontrol etmelisiniz. Yanlış anlaşılan bir soru olabilir ve bunun karşılığında alacağınız yanıt da yanlış olacaktır.
 • Bing Yapay Zeka sistemi her zaman doğru yanıtlar veremez ve önerilerde bulunamaz. Onun bir yapay zeka sistemi olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Sadece fikir almak veya sohbet etmek için kullanabilirsiniz. Ancak her zaman bilgiyi araştırmalı ve önerilerin içerisinde sizin için en doğru karara kendiniz karar vermelisiniz.

Bing Image Creator Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bing Image Creator yani Bing Resim Oluşturucu da yapay zeka sitemi içerisinde kullanıcılarına sunulan hizmetlerden biridir. Son dönemlerde pek çok kişinin ilgi gösterdiği Bing Image Creator sistemi sayesinde yapay zekayı kullanarak, aradığınız özelliklere uygun görüntüler oluşturabilirsiniz.

Microsoft Edge’nin kenar çubuğunda yer alan DALL-E’yi kullanarak, görüntü oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz. Yazacağınız metne göre internet üzerinden tarama yaparak, en uygun eşleştirmeye göre ideal görüntüleri sunmaktadır.

Microsoft Edge’nin kenar çubuğundan Creator’ü tıklayarak, Creator simgesini seçebilirsiniz. Ardından istediğiniz görüntünün yapay zeka tarafından oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Yapay zekanın oluşturduğu görüntüleri, sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşma şansınız bulunmaktadır.

Bing Image Creator Nedir ve Nasıl Kullanılır

ChatGPT ve Bing Al ChatGPT: Hangi Yapay Zeka Aracını Kullanmalısınız?

Microsoft ve Open Al firmalarının sunmuş oldukları Al yani yapay zeka araçları, günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Microsoft ürünleri ile birlikte Bing Al aracını entegre ederken, OpenAl da Chat GPT ile her hizmeti entegre etmektedir.

Bing, kendi oluşturduğu sistem içerisinde yapay zekanın herkes tarafından erişilebilecek şekilde sunulmasını sağlamaktadır. Bing Al kullanabilmek için sadece Bing tarayıcısını kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Chat GPT için Discord, Slack gibi platformlar ile de entegre edilebildiği için bu alanlardan da erişim sağlayabilirsiniz.

Bing Chat kullanımı sırasında konuşma uzunluğunun 2000 karakter ile sınırlı olduğunu bilmenizde yarar vardır. Yaratıcı, dengeli ve duyarlı olmak üzere 3 farklı modda Bing Chat’i kullanabilirsiniz. Bu modlara ek olarak dilerseniz görüntü oluşturucu özelliğini de kullanabilirsiniz.

Chat GPT ise bazı sürümlerinde yeni güncellemeleri ile birlikte farklı özelliklerini de kullanıcılarına sunmaktadır. Chat GPT içerisinde kullanıcılar token satın alabilir ve Al aracını bu şekilde de kullanabilirler. Kullanım amacınıza ve ihtiyaçlarınıza göre Chat GPT ya da Bing Al aracını kullanabilirsiniz.

Yaratıcılık gerektiren konularda genellikle Chat GPT daha sık tercih edilmektedir. Herhangi bir konu ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız, Bing Al’ın sunmuş olduğu Bing ChatGPT aracını kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Bing Al her zaman kullanıcılarına bilgi odaklı sonuçlar vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu