Facebook Pixel
Dijital Pazarlama

Pop-Up Nedir?

Pop-Up nedir ve kullanımı hakkında tüm merak edilenleri sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. İngilizce bir kavram olan Pop-Up, aniden belirmek veya birden ortaya çıkmak şeklinde çevrilebilir.

Dijital dünyada sıklıkla kullanılan Pop-Up terimi ise, internette isteğimiz dışında karşımıza açılan veya çıkan pencereler şeklinde açıklanabilmektedir. Kullanıcının denetimi ve isteği dışında gösterilen Pop Up, çeşitli ayarlamalar yapılarak engellenebilen bir sistem olarak çalışmaktadır.

Pop Up kavramının dijital dünya içerisinde yeni ortaya çıkan bir terim olduğunu söylemek yanlıştır. Çünkü uzun yıllardır internet kullanan ve dijital dünya içerisinde yer alan kullanıcılar, sık sık beklenmedik şekilde açılan pencereler ile karşılaşabilmektedirler.

90’lı yılların sonunda ilk Pop Up uygulamasının, Tripod.com internet sitesinde gerçekleştiği bilinmektedir. Pop Up kavramının nasıl ortaya çıktığı teknik açıdan ele alındığında ise; aniden açılan pencerelerin JavaScript tarafından oluşturulduğu görülmektedir.

Aniden açılan pencerelerin sıklığı ve boyutları kimi zaman kullanıcıları rahatsız edebilir.

Pop Up aslında reklam amacı taşıyan bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Ancak buradaki reklam amacı, ürün veya hizmetlerin satılmasına yönelik hazırlanan bir çalışma değildir.

Üstelik Pop Up kavramı henüz e-ticaretin başlamadığı dönemlerde de dijital dünyada yer alan bir uygulama olarak bilinir. Başka sitelerin tanıtımını ve reklamını yapmak için Pop-Up kullanılır.

Açılan sayfaya tıklanarak, önerilen site veya sayfanın trafiğinin artması sağlanır. Ancak günümüzde diğer pek çok uygulama gibi Pop Up da kötü niyetli kişiler tarafından zararlı yazılımlar yüklemek için kullanılmaktadır.

Her ne kadar zararlı ve olumsuz bir uygulama gibi görünüyor gibi olsa da Pop-Up, doğru şekilde kullanıldığında etkili sonuç veren bir reklam yöntemi olabilir.

Pop Up uygulamasını yararlı bir şekilde kullanmak için, kullanım amacının iyi belirlenmesi gerekmektedir. Hedefe yönelik düzenlenecek doğru bir planlama ile site veya sayfanın reklamları Pop-Up sayesinde daha etkili bir şekilde yapılabilmektedir.

Google SEO Hakkında Kapsamlı Bilgi İçin Ziyaret Et: https://www.fahridemir.com/seo-nedir/

Pop Up Neden Kullanılır?

E-ticaret sitelerinde sık sık Pop Up reklamları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle kullanıcılar ilk kez e-ticaret sitesine girdiklerinde, pek çok reklam sayfası ve önerilen ürün ile karşı karşıya kalırlar. Çünkü kullanıcılar önce alışveriş sitesini gezme ve ardından ürün için satın alma işlemine geçiş yapmaktadırlar.

Ancak kullanıcı hangi ürünü almak isterse istesin, bu aşamada esas amaç site içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlamaktadır. Bu eylem ise; Pop Up reklamları sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Pop Up kullanıcıların farklı yöntemler ile site içerisinde kalmasını sağlar. Pop Up sadece site içerisinde reklam sunmak için kullanılmaz.

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların e-posta adreslerini toplamak için de Pop Up uygulaması kullanılabilir. Bu teknik ise siteye ilk kez gelen kullanıcıların siteye abone olmasını sağlar.

İkinci teknik Pop Up uygulamasının esas görevlerinden biri olmadığı gibi, abonelik oranları da düşük kalabilir. Ancak uygulama teknik açıdan çok yönlü bir şekilde kullanıldığında site içim olumlu sonuçlar vermektedir.

Sepetteki Ürünleri Hatırlatan Pop Up Bildirimleri

Kullanıcılar, beğendikleri veya satın almayı düşündükleri ürünleri ile olarak sepete eklerler. Ardından diğer aşamaları tamamlamaya geçerler. Ancak bu aşamada ödeme ve onaylama sürecine geçmeden önce ürün hakkındaki son kararı vermek isterler.

İşte bu aşamada da yine Pop Up reklamları devreye girer. Site içerisinde gezindiğinizde gördüğünüz ürünleri veya sepetindeki ürünlere benzer ürünleri sürekli olarak hatırlatır.

Sepette bırakılan ürünlerden sonra siteden çıkış yapıldığında bile yine o ürünlerle karşılaşabilir. Sürekli olarak kullanıcıların karşısına çıkan reklam pencereleri, tüketicilerin alma içgüdüsünü de tetikler.

Burada esas amaç ise; kullanıcıları alışveriş sepetindeki ürünlere yönlendirmektir. Aynı şekilde daha önce incelediği veya baktığı ürünleri de reklam olarak sunarak, almasını tetiklemektir.

Siteden Çıkmaya Niyetli Kullanıcılara Yönelik Pop Up Bildirimleri

Her kullanıcı alışveriş sitelerine bir ürün almak için giriş yapmaz. Aklında herhangi bir ürün olmadan da sitede dolaşan ve vakit geçiren pek çok kullanıcı vardır. Ancak bu aşamada esas amaç, siteden ayrılmadan herhangi bir ürün için satın almaya ikna etmektir.

Uygulanan bu teknik ise; alışveriş sitelerinin satış rakamlarına olumlu yansıyacaktır. Siteden çıkarken kullanıcılara gösterilen yeni reklam pencereleri bu süreçte oldukça etkili olabilir.

Ziyaretçilerin sitede kalmasını ve ürün satışına ikna olmasını sağlamak için her zaman en cazip tekliflerin sunulmasına dikkat edilmelidir. Önemli olan açılacak olan reklam penceresinde en ılımlı ve ikna edici mesajların olmasıdır.

Çeşitli kampanya ve indirimlerin yanı sıra sadece kullanıcıya özel olarak sunulduğunu gösteren indirim kuponları oldukça etkili olacaktır.

Geri Bildirim Almak İçin Kullanılan Pop Up Bildirimleri

Müşterilere daha iyi hizmet verebilmek ve müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak için en önemli adımlardan birisi de geri bildirim almaktır.

Alışveriş sitesi, satılan ürünler veya hizmet detayları ile ilgili müşterilerden her zaman geri dönüş alınmasına gayret edilmelidir. Bu sayede daha çok tercih edilen ve başarılı bir e-ticaret sitesi olunur.

Site içerisinde satın alma işleminin tamamlanmasının ardından veya site içinde gezinirken ek pencereler açılabilir. Bu ek pencereler sayesinde, müşterilerin görüşleri çok daha hızlı ve etkili bir şekilde alınabilir.

Müşterilerin paylaştığı öneriler, memnuniyetler ve görüşler sayesinde, sitenin şekillenmesi sağlanır. Sitenin gelişmesi ve dönüşmesi sayesinde müşteri memnuniyeti oranı da yükselecektir.

Eyleme Geçirici Pop Up Bildirimleri

Alışveriş sitesini kullanan tüketiciler her ne kadar farkında olmasalar da bir ürünü almadan önce onun hakkında olumlu birkaç tetikleyiciye ihtiyaç duyabilirler. Bu olumlu tetikleyiciler içerisinde indirimler, ücretsiz kargo fırsatları veya sınırlı stok gibi etkenler yer almaktadır.

Ziyaretçiler site içerisinde dolaşırken, inceledikleri ürünlere göre bu tarz reklamlarla karşılaştığında, alışveriş yapma eğilimleri de artmaktadır.

Fırsatları, sınırlık stokları veya kampanyaları kaçırmak istemeyen kullanıcılar alışveriş yapmak için daha acele davranmaktadır. Bunun için Pop Up reklamları ile yeni açılan pencereler eklenebilir. Stok sayacı veya kampanya bitimi için geri sayım gibi pencereler etkili olmaktadır.

Son Bakılan Ürünleri Hatırlatan Pop Up Bildirimleri

E-ticaret sitesinde dolaşan bir tüketici, herhangi bir ürünü beğenmiş olmasına rağmen sepetine eklememiş olabilir. Bu gibi bir durumda ise; son gezilen veya beğenilen ürünlerin hatırlatılması oldukça etkili bir çözüm olabilir.

Sepette ürün olmasa bile son gezilen ürünler tüketiciye sürekli olarak hatırlatılarak, alması veya sepetine eklemesi için teşvik edilmelidir. Site içerisinde gezmeye devam eden kullanıcılar, bu geri dönüşler ve hatırlatıcılar sayesinde ürünleri alabilir.

Pop Up Türleri Nelerdir?

Uygulama alanı oldukça geniş olan Pop-Up pencereleri, kullanım amacına göre farklı türlerde incelenebilmektedir. Pop Up türlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

Tıklanabilir: Pop Up pencereleri içerisinde en yüksek dönüşüm oranına sahip olan pencereler, tıklanabilen türlerdir. Bu yöntem sayesinde, kullanıcılar açılan pencere tıklayarak, ürün veya indirimler ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Anket: Kullanıcıların görüşlerini almak için en etkili olan Pop Up türü anket pencereleridir. Oldukça kısa cevaplara sahip olan anket çeşitleri, kullanıcıların site içerisinde geçirdikleri zamanı uzatmak için de etkili bir yöntemdir. Özellikle evet ve hayır şeklinde yanıtlanabilen, basit yapıdaki anketler etkili olabilmektedir.

Oyunlaştırılmış: Pop Up pencereleri, kullanım amacına göre farklı tasarımlara sahip olabilir. Özellikle ziyaretçilerin ilgisini çekecek olan tasarımların oluşturulmasına önem verilmektedir. Markalar veya ürünler ile ilgili daha dikkat çeken Pop Up pencereleri sayesinde, kullanıcıların satın alma güdülerinin tetiklenmesi sağlanır.

Kaydırma: Pop Up uygulaması sadece aniden açılan pencere görünümünde olmak zorunda değildir. Sadece sayfanın herhangi bir yerinde küçük pencereler şeklinde de tasarlanabilir. Kaydırma özelliğine sahip olan bu pencereler, kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmektedir.

Tam Ekran: Pop Up pencereler, tarayıcı ekranının tamamını kapsayacak tasarımda olabilir. Ancak bu tür Pop Up pencerelerinin kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadığı bilinmektedir.

Bilgilendirici: Markanın, ürünlerin veya satışı yapan firmanın bilgilerinin kullanıcılarına açıkça gösterilmesi, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmaktadır. Bilgi verici Pop Up pencereleri her zaman olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Sayfaya Yönlendirici: En popüler ve yaygın olarak kullanılan Pop Up türlerinden birisi de başka bir sayfaya yönlendirici özellikte olanlardır. Açılan pencereye tıklandığında, belirlenen sayfanın açılmasını sağlar.

Açılan sayfada yer alan indirim veya kampanyalar sayesinde, kullanıcılar direkt olarak ürün alımına yönlendirilmektedir.

Promosyon: Kampanyalar, promosyonlar açılan Pop Up penceresi ile kullanıcılara duyurulabilmektedir. Siteye giriş yapan kullanıcı ilk olarak bu promosyonlar ile karşılaşır. Bu sayede, site içerisinde daha fazla ürün inceleyebilir ve vakit geçirebilir. Ek indirim kuponları veya kodları da Pop Up pencereleri ile kullanıcılara duyurulmaktadır.

Pop Up Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pop Up pencereleri her zaman kullanıcılar tarafından hoş karşılanan bir durum değildir. Özellikle sürekli açılan ve aşırıya kaçan reklam pencereleri, kullanıcıların siteden ayrılmasına neden olabilir.

Daha samimi bir site karşılaması için Pop Up oluştururken, aşırılıktan kaçınılmasında yarar olacaktır. Bunun için Pop Up çalışması hazırlarken dikkatli olunmasında fayda vardır. Kullanıcıları sıkmayan ve en uygun Pop Up türü, genellikle kapatma butonu olan çeşitlerdir.

Kullanıcı istediği zaman kapatma butonunu kullanarak, pencereyi kapatabilir. Bunun için sitenin belirli bir zaman belirlemesi ise; kullanıcılar açısından ters tepebilir. Kullanıcı istediği zaman butona tıklayarak, pencereyi kapatabilmelidir.

Google ADS hizmeti almak ve bir profesyonele danışmak için ziyaret et: https://www.fahridemir.com/adwords-uzmani/

Kullanılan Pop Up’ın Konumu Nasıl Olmalıdır?

Kullanılacak çalışmanın etkinliğini belirleyen en önemli faktörlerden biri de Pop Up’un konumudur. Açılan pencereler genellikle ilk olarak sayfanın ortasında düşünülmektedir. Ancak ziyaretçileri her zaman hazırlıklı yakalamayan ve sayfanın belirli köşelerinde bulunan Pop Up pencereleri de sıkça tercih edilmektedir.

Özellikle internet kullanıcıları bu tür reklam pencerelerini daha hoş karşılamaktadır. Kullanılacak olan pencerenin boyutu da yine dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biridir.

Kullanıcılar bütün ekranı kaplayan reklam sayfalarını beğenmemektedirler. Bunun yerine daha küçük ve istenildiği zaman kapatabilen veya kaydırılabilen reklam pencerelerini tercih edebilirsiniz. Basit yapılı ancak işlevsel Pop Up sayfaları, her zaman daha etkili sonuçlar vermektedir.

Pop Up Zamanlaması Neden Önemlidir?

Kullanıcılar sayfaya girdikten hemen sonra, Pop Up pencereleri açılmaktadır. Bu durum her kullanıcının beklediği bir şeydir. Ancak site içerisinde gezinirken de aniden açılan pencereler ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum ise; kullanıcının siteden çıkmasına veya sıkılmasına sebep olabilir.

Bunun önüne geçmek için, belirli bir süre belirledikten sonra Pop Up penceresinin açılmasını ayarlamak daha doğru bir seçim olacaktır. Sadece belirli sayfalarda veya sayfa ile uyumlu olacak şekilde pencere açılmasını sağlamak da sorun oluşmasının önüne geçecektir.

Pop Up Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Pop Up reklam pencerelerinin kullanımı, siteler açısından her zaman avantajlı durumları oluşturmaz. Bazı durumlarda Pop Up kullanımının dezavantajları da meydana gelebilir. Bunun için Pop Up kullanımının hem olumlu, hem de olumsuz yönleri ile bir arada ele alınması gerekmektedir. Pop Up uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Siteyi ziyaret eden potansiyel müşteri kitleniz ile daha kısa sürede ve doğrudan iletişim halinde olmanızı sağlar.
 • Kullanıcı ve ziyaretçilerin iletişim bilgilerini toplamanıza olanak sunar. Düzenlediğiniz kampanyalara dahil olmalarını sağlayarak, iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Hem mobil cihazlar, hem de masaüstü kullanımda herhangi bir sorun oluşturmaz.
 • Kullanıcıların site içerisindeki deneyimlerini değerlendirmek ve daha iyi hale getirmek için gerekli olan verilerin toplanmasını sağlar.
 • Devam eden kampanyalar, yeni gelen ürünler veya stokta bitecek ürünler ile ilgili kullanıcıları daha kısa sürede bilgilendirebilirsiniz.
 • Ürün almak konusunda kararsızlık yaşayan kişileri, çeşitli yöntemler ile ikna edebilirsiniz. Bu da ürün satışı grafiğinizin artmasını destekler.
 • Sitenin e-ticaret trafiğini artırabilir.
 • Gözden kaçan veya geri planda kalan ürünleri etkili bir şekilde pazarlamak için ideal bir yöntemdir.
 • Pop Up reklamları özelleştirilebilir şekilde ve markaya uygun şekilde tasarlanabilir. Daha dikkat çeken ve etkileyici bir izlenim yaratabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz avantajlar sayesinde, etkili bir Pop Up çalışması hazırlayabilir ve sitenizin başarısını katlayabilirsiniz. Ancak Pop Up dezavantajları da mutlaka incelenmesi gereken konulardandır. Pop Up kullanmanın dezavantajları ise şu şekilde listelenebilir:

 • Pop Up reklam pencerelerini, rahatsız edici sıklıkta ve boyutta pencere kullanmak kötü bir izlenim oluşturacaktır. Kullanıcıların olumsuz tavır sergilemesine neden olabilir.
 • Gereğinden fazla ve aşırıya kaçan Pop-Up kullanımı ise; sitenize dair kullanıcıların yorumlarını olumsuza çevirebilir. Marka ve sitenin saygınlığı düşebilir.
 • Gerekli güvenlik önlemleri alınmadan yapılan Pop Up çalışması, sitenin güvenliğini de tehdit edecektir.
 • Pop Up reklamları Google’ın politikaları içerisinde de sıkça yer alır. Uygun olmayan Pop Up reklamlarından dolayı Google’dan ceza yiyebilirsiniz. Bunun için SEO çalışmalarını da göz önünde bulundurmakta yarar olacaktır.

Pop Up Kullanımının SEO ve Kullanıcı Deneyimi Açısından Önemi

Hatalı Pop Up reklam pencerelerinin kullanılması sadece kullanıcıların siteden ayrılmasına neden olmaz. Site için çok daha ciddi problemlerin oluşmasına da neden olabilir. Özellikle sitenin Google sıralamasında üst sırada yer almasını sağlayan SEO çalışmalarına da ciddi zararlar verebilmektedir.

Pop Up uygulamasını kullanırken mutlaka SEO çalışmalarını ve Google’un güvenlik politikalarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. SEO çalışmalarını uygun bir şekilde yapmadığınız takdirde, site görünürlüğünüz düşebilir.

E-ticaret siteniz, Google arama motorunda geri planda ve alt sıralarda yer alır. Bu durum da satışlarınızın düşmesine neden olur. Google her zaman kullanıcıların deneyimlerini ve görüşlerini ön planda tutmaktadır. Bunun için site içerisinde yer vereceğiniz Pop-Up reklamlarından her zaman olumlu dönüşler almalısınız.

Yapılacak olan SEO çalışmasının zarar görmemesi ve kullanıcıların olumlu geri dönüşleri için, Pop Up çalışmasının profesyonel şekilde yapılması gerekmektedir. Spam çağrışımları veya kullanıcı deneyimlerinin düşmesi, siteye ve SEO çalışmalarına zarar verecektir.

Pop Up Nasıl Engellenir?

Pop Up ve benzeri uygulamaların hatalı bir şekilde yapılması, site açısından pek çok olumsuz durumun oluşmasına neden olabilir. Kullanıcıların bilgiye erişmeleri zorlaşırken, internet deneyimi açısından da ciddi zararlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Pop-Up nasıl engellenir sorusu da bu aşamada yanıtlanabilir. Pop Up kullanımının hangi amaca hizmet ettiği ve uygulamanın kullanıldığı, web tarayıcısının farklılıklar göz önünde bulundurulmaktadır. Pop-Up pencerelerini görmek istemiyorsanız, önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Internet Explorer

Internet Explorer üzerinden, kendiliğinden açılan pencereleri engellemek oldukça basittir. Ancak önereceğimiz adımlar sadece Internet Explorer 11 sürümü için geçerlidir. Tarayıcının diğer versiyonları için de sıralayacağımız adımlara benzer işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

 • Tarayıcı açıkken “Ayalar” kısmına giriş yapın.
 • Ayarlarda yer alan “İnternet Seçenekleri” butonuna tıklayın.
 • “Gizlilik” sekmesi üzerinden “Açılır Pencere Engelleyicisi” seçeneğine tıklayın.
 • Bu kısımda yer alan etkinleştir ibaresini onaylayarak, pencerelerin açılmasını engelleyebilirsiniz.

Google Chrome

Google Chrome, günümüzde en çok kullanılan ve en popüler tarayıcı çeşitlerindendir. Pop Up reklamlarını, Google Chrome tarayıcısı üzerinden engellemek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan, üç nokta simgesine tıklayarak, “Ayarlar” seçeneğini tercih edin.
 • “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğinden, “Site Ayarları” kısmına giriş yapın.
 • Burada göreceğiniz “Pop-up’lar ve Yönlendirmeler” seçeneğini tıklayın.
 • Pop Up göndermelerine ve yönlendirmelerine izin verme kısmını işaretleyin. Bu işlemler sonrasında, sitelerde karşınıza çıkacak olan Pop Up reklamlarını engellemiş olacaksınız.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox tarayıcısı kullanıcısı iseniz; Pop-Up engellemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Tarayıcıyı çalıştırdıktan sonra “Firefox” kısmından “Tercihler” seçeneğine giriş yapın.
 • Burada göreceğiniz “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
 • İzinler bölümünden, açılır pencereleri engelle seçeneğini onaylayabilirsiniz.

Pop-Up Blocker

Pop-Up reklamlarını kullandığınız tarayıcıdan engellemek için, farklı yazılım çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar özel olarak geliştirilmiştir. Pop Up Blocker olarak bilinen yazılımları kullanmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Pop Up Blocker özelliğini aktif hale getirmek için kullandığınız tarayıcıyı açın.
 • Arama motorları yardımı ile kullanmak istediğiniz Pop-Up Blocker yazılım ürününe ulaşabilirsiniz.
 • “Ekle” veya aynı anlama gelen seçeneği tıklayın.
 • Onaylamanız ile birlikte, kısa süre içerisinde Pop-Up Blocker özelliği aktif hale gelecektir.

Etkili Pop Up Tasarım İpuçları

Pop-Up reklamları her zaman başarısız bir izlenim oluşturmamaktadır. Sitenin ve ürünlerin tanıtımı ve reklamı açısından en etkili yöntemlerden biridir. Pop Up reklamları sayesinde, hedef kitleye daha verimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Reklam stratejisi açısından Pop-Up uygulaması son derece etkilidir. Ancak her uygulamada olduğu gibi Pop Up uygulamasında bazı ipuçlara dikkat edilmesinde yarar vardır.

Üzerinde düşünülen, SEO çalışmalarına uygun bir Pop Up reklam penceresi geliştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu sayede ürün ve e-ticaret sitesi için etkili bir reklam aracı kullanılabilir. Sitenin satış rakamlarını yükseltmek için, işinize yarayacak olan Pop-Up ipuçları önemli bilgiler içermektedir.

Marka Kimliği ile Uyum

Pop-Up reklamlarının mutlaka marka kimliği ile uyumlu olması gerekmektedir. Gerek logo, renk tercihleri, gerekse yazı tipi pek çok unsurun Pop Up reklamlarında da dikkatli seçilmesinde yarar vardır.

SEO çalışması ve diğer tüm detayların bir arada kullanılması sayesinde, kaliteli ve etkili bir Pop Up reklam penceresi hazırlanabilir.

Ziyaretçiyi Eyleme Geçirecek Başlıklara Yer Vermek

Pop Up reklamlarının kullanıcı ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir. Kullanıcılar her zaman açılan pencereleri okumadan ve incelemeden kapatmak isterler.

Bunun önüne geçmek için dikkat çeken başlıklar ve görseller işe yarayabilir. Bu sayede ziyaretçiler ürünlere yönlendirilebilir ve satışın yükselmesi sağlanır.

Kampanyanıza Etkili Bir Şekilde Yer Verilmesi

Pop Up penceresinde yer alan bilgilerin karmaşık olmaması gerekmektedir. Ağırlıklı olarak metinlere yer verilmesi ziyaretçileri sıkabilir. Bunun yerine görsel ve metin dengesinin korunması gerekmektedir.

Kullanıcılar Pop Up pencerelerini sıkılmadan inceleyebilmelidir. Sade ve SEO uyumlu bir metin ile birlikte çarpıcı bir görsel Pop Up reklam penceresi için yeterli olacaktır.

Ziyaretçinin Pop Up’ı Kolayca Kapatabilmesi

Ziyaretçilerin en hoşlanmadığı durumlardan birisi de reklam pencerelerini zor kapatmalarıdır. Kendi istekleri dışında açılan reklam pencerelerinin, çok kolay bir şekilde kapatılıyor olması gerekmektedir. Kapatma butonunun büyük olması ve kapatmak için bir süre geçmemesine dikkat edilmelidir.

Pop Up Reklam Nedir?

E-ticaret dünyasında her geçen gün rekabet de artış göstermektedir. Bu rekabet ortamında sizler de ziyaretçi kazanmak ve satışlarınızı yükseltmek için, Pop-Up reklam pencerelerine önem vermelisiniz.

İnternette en etkili ve kaliteli reklam ve tanıtımları Pop-Up uygulaması sayesinde oluşturabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizin daha uzun süre site içinde kalmasını sağlamak için etkili bir yöntemdir.

Marka kimliğini güçlendirirken, yeni ziyaretçileri kazanmanıza da yardımcı olur. Pop Up reklam pencereleri, ürünlere ve markaya göre farklı tasarımlarda hazırlanabilir.

Pop Under Reklam Nedir?

Açılan reklam pencerelerinin farklı bir türü olarak Pop Under reklam pencereleri de tercih edilebilmektedir. Pop Under reklamlar, diğer pencerelerden daha farklı şekilde ve konumdadır.

Pop Up reklamları ile kıyaslandığında, Pop Under reklamların kullanıcılara daha az olumsuz hissiyat yaşattığı bilinmektedir. Kullanıcılar genellikle bu reklamları kapatma gereği duymadan, site içerisinde gezintilerine devam edebilirler.

Pop Up Reklamlara Google’ın Bakış Açısı

Google, Pop-Up reklamlarına karşı sıcak bakmaz. Ancak bu aşamada hazırlanacak olan reklamın kalitesi ve SEO uyumlu olup olmadığı büyük önem içermektedir.

Uygulamalarda genellikle kullanıcılar Pop Up reklamlarına karşı olumsuz düşünceler beslemektedir. Bunun için de Google, Pop-Up uygulamalarını pek sevmeyebilir. Kalitesiz ve güvenlik açığı barından Pop Up reklamları bazen SEO derecesine de ciddi zararlar vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu