Facebook Pixel
SEO

En Çok Kullanılan 9 Backlink Programı

Bir web sitesinden diğerine bağlanabilmek için verilen referans, backlink olarak adlandırılır. Bu bağlantıyı sağlayabilmek için sitede verilen linkler gönderiyi destekler. SEO uzmanı ile yapılan bu işlem, SEO çalışmalarında en önemli unsurdur. Link göndermek, sitenin ziyaretçi sayısını artırır ve arama sonuçlarında sitenin iyi bir konumda yer almasını sağlar. Backlink programı bu amaçla kullanılır.

Programları kullanmanın pek çok faydası vardır. İndeks alma sürecinin hızlı ilerlemesine olanak sağlayan programlar, arama motoru sonuçlarında rol oynar. Oluşan bu etki sitenizin üst sıralarda yer almasında etkilidir. Yapılan her iş gibi backlink için de çeşitli programlar bulunur. En çok kullanılan programları tercih etmeniz, SEO çalışmalarında ilerlemenizi sağlayan önemli bir faktördür.

Otomatik Backlink Ne İşe Yarar?

SEO araçları içerisinde yer alan otomatik backlink, her site için kullanımı önerilen bir kriter değildir. Bu uygulamanın kullanımı bazı sitelerde önerilirken bazı sitelerde risklidir. Arama motorlarının web sitelere yönelik belirlediği kriterler arasında backlink önemli bir maddedir. Bu bakımdan web sitenizi geliştirirken bu hususa dikkat etmeniz gerekir.

Backlink oluşturma işlemi kolay bir iş olmayabilir. Otomatik backlink bu açıdan web sitelerinde sıklıkla tercih edilse de güvenilir ve faydalı bulunmuyor. Bu bakımdan SEO işlerinizde bir SEO uzmanı ile çalışmanız sizin için çok daha güvenlidir. Uzman ile verilen backlinkler zamanla arama motorunda sıralamanızı yükseltir. Siteniz organik bir şekilde gelişir.

Money Robot

SEO programlarından biri olan Money Robot, 2003 yılından beri kullanılan en güvenilir ve hızlı yazılım olarak değerlendirilir. Arama motorları içerisinde web sitesinin üst sırada yer alması için hizmet verir. Hızlı olmasına ek olarak programın özellikleri şu şekildedir:

  •  Backlink işlemi için kullanılan linkler kalitelidir.
  • Altyapısı güçlü veri çekme özelliğinde sahiptir.
  • Linkwheel yapılandırma aşamalarında paravan kaynak oluşumunda kullanılabilir.
  • Windows işletim sisteminde çalıştırılabilir. Diğer kullanıcıların VPS sunucu kiralamaları gerekir. Yazılım bu sunucu üzerine kurulur.
  • Kullanıcıların desteklediği platformlarda otomatik olarak profil oluşturur, bu profillerde içerik yayınlar. Yayınlanan içerikler arama motoru kriterlerine göre düzenlenir.

Web sitelerinde özgün içeriklerin oluşturulması, bu içeriklerin arama motorunda üst sıralara yükselmesi kolay bir işlem değildir. Bunun için SEO uzmanları tarafından siteye kaliteli backlinkler alınmalıdır. Kullanıcının Money Robot’ta yaptığı ayarlara göre yapay zekasını şekillendirir. Bu doğrultuda backlink piramidi oluşur. Yazılımın SEO verilerinin sunulmasında kullandığı diyagramlar da oldukça açıklayıcı ve faydalıdır.

SEOJet

Önem verilen sayfalar ya da web sitelerinde kolaylıkla bağlantı profilleri oluşturmayı sağlayan SEOJet, backlink programlarından biridir. Bu yazılım tarafından oluşturulan backlinler kalitelidir. Web sitesinin organik ve doğal bir profile ulaşması için rehberlik hizmeti verir.

Web site sahipleri ya da SEO uzmanı aracılığı ile kullanılan bu yazılım, arama motoru sıralamalarında tutarlı ve hızlı bir şekilde sitenin yükselmesinde etkilidir. Bunu yaparken algoritmayı etkilemeyecek kalitede backlinkler üretir. Ana sitelerde ya da alternatif kaynaklarda kullanılabilir.

Ahrefs

Ahrefs, analizör olarak çalışan güçlü bir programdır. Dakikada yaklaşık 4 milyon sayfayı yüksek hızda tarar. Dünya çapında çok fazla kullanılan ve tanınan bir yazılımdır. Web sitesi için üretilen backlink kaynaklarına ilişkin en güncel bilgileri sunar. Dünyada en geniş backlink indeksine sahip olması ile bilinir. Rakip kaynakları detaylı bir şekilde analiz ederek en iyi bağlantıları verir. Program SEO uzmanının yapması gereken işleri de yerine getirebilir.

Moz Pro

En iyi SEO araçlarından biri Moz Pro’dur. Ahrefs kadar kapsamlı olmasa da kendine has bazı özellikleri ile hem yeni hem de ileri düzeydeki kullanıcılar tarafından tercih edilir. Twitter analizi, otorite kontrolü, bağlantı olanakları ve SEO gibi birçok özeliği vardır. Moz Pro çalışırken Link Explorer gibi birçok SEO aracı dahil edilerek tüm özellikler aktif bir şekilde kullanılır.

SEO Spyglass

Web sitelerinde arama motoru optimizasyonu hizmeti kullananlar için SEMRush etkili bir programdır. SEO çalışmaları ile ilgili sahip olduğu etkili özellikler ile web sitesi için kapsamlı veri toplar. Dünyada en çok kullanılan programlar arasında yer alan SEMRush, farklı domain adreslerini analiz ederek backlinleri ile ilgili veri çekebilir. En güncel veriler, değişimler, layıp linkler gibi pek çok veriye erişilebilir. Bu verileri detaylı tablolar ile sunması programın ilgi çekici olmasının nedenlerinden biridir. 

Comment Backlink

Herhangi bir web sitesi ya da blogların yorum kısmında başka bir web sitesine bağlantı oluşturan program Comment Backlink’tir. Yorum kısımlarında yayınlanan içerik ya da herhangi bir fikir paylaşımı yaparken ekleme yapılır. SEO çalışmalarında kullanılan backlinkler bir web sitesinin otoritesinin sağlanması ve güvenliğin artırılması için önemlidir.

Comment Backlink tüm çalışma sürecini otomatik olarak yapan bir yazılımdır. Veri alınabilecek kalitedeki binlerce siteyi dakikalar içerisinde tarayarak size sunar. Taradığı tüm sitelerde sizin sitenize referans link oluşturur. Tüm bu sayfalar arasında güçlü bir backlink ağı oluşturmanıza yardımcı olur.

Nightwatch

Nightwatc bir SEO arama simülatörüdür. Bu bakımdan diğer yazılımlardan farklıdır. Web sitenizi dünyanın farklı konumlarına göre sıralar. Sonuçlarınızı diğer web siteleri ile karşılaştırarak rakiplerinizi inceleme imkânı sunar.

Akıllı bildirim gönderme özelliği ile SEO uzmanı ya da site sahibine güncellemeleri düzenli olarak gönderir. Data oluşturma aşamasında kendi tarayıcıları ile siteye hizmet vererek güvenilir ve doğru veriye ulaştırır.

LinkMiner

SEO uzmanı ya da web site sahibiyseniz backlink çalışmalarınızda size geniş bir bilgi ağı oluşturur. Siteniz için sosyal verileri ve bozuk bağlantıları tespit eder. Filtreleme seçeneği ile veri tabanından yaptığınız aramalarda zaman opsiyonunu kullanabilirsiniz. Silinen bancklinkleri tespit edebilmek için kaybolan verileri bu opsiyon ile düzeltebilirsiniz.

SEO Spyglass

SEO PowerSuite’nin bir parçası olarak hizmet veren SEO Spyglass, uzmanlar tarafından beğenilen bir programdır. Tüm işletim sistemleri ile uyumlu çalışan bu yazılım yeni bir yazılım olarak gösterilse de oldukça popülerdir. Program içerisindeki linkler haricinde kendi organik linklerinizi de Google araçları üzerinden ekleyebilirsiniz. Herhangi bir web siteyi 40 ayrı kriterde değerlendirebilir, bunun için binlerce geri bağlantıyı size sunabilir. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu